REKLAMA
REKLAMA

0,2 proc. spadek cen żywności

Autor: GUS, www.dlahandlu.pl 13 października 2011 16:33

0,2 proc. spadek cen żywności

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2011 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, wzrosły o 0,1proc. Wrzesień to czwarty z kolei miesiąc br., w którym obniżyły się ceny żywności (o 0,2%, wobec spadku o 1,6% w sierpniu br.). Potaniały owoce i warzywa (odpowiednio o 6,2% i 1,7%).

REKLAMA

Utrzymała się obserwowana od maja br. spadkowa tendencja cen cukru, za który we wrześniu br. płacono o 2,0% mniej niż w poprzednim miesiącu. Nieznacznie potaniało także mleko (o 0,1%). Więcej niż w sierpniu br. płacono natomiast za mięso (przeciętnie o 0,8%), w tym za mięso wołowe - o 2,0%, drób - o 1,2%, a mięso wieprzowe - o 0,9%. Obserwowany wzrost cen mięsa przełożył się na dynamikę cen wędlin, za które należało zapłacić o 0,7% więcej niż w sierpniu br.

Podrożały artykuły w grupie „jogurty, śmietana, napoje i desery mleczne (o 0,7%), a także tłuszcze zwierzęce i jaja (po 0,6%). Konsumenci więcej płacili także za „wyroby cukiernicze i miód" oraz ryby (po 0,4%).

We wrześniu br. odnotowano wzrost cen napojów bezalkoholowych (przeciętnie o 0,2%), w tym kawy - o 0,8%. Ceny herbaty utrzymały się na poziomie zbliżonym do zanotowanego w sierpniu br. Mniej płacono natomiast za wody mineralne lub źródlane - o 0,4% i soki - o 0,2%. Za wyroby tytoniowe należało zapłacić o 0,3% więcej niż w poprzednim miesiącu. Ceny napojów alkoholowych pozostały na poziomie obserwowanym przed miesiącem.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA