PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

3,4-proc. wzrost sprzedaży detalicznej w lipcu br.

Autor: GUS, www.dlahandlu.pl 24 sierpnia 2012 10:29

3,4-proc. wzrost sprzedaży detalicznej w lipcu br.

W lipcu br. sprzedaż detaliczna rosła w skali roku nieco szybciej niż przed miesiącem i była o 3,4% wyższa niż przed rokiem (wobec wzrostu o 2,6% w czerwcu br. oraz o 4,2% w lipcu ub. roku).

Zwiększenie sprzedaży notowano w większości grup, a wśród tych o znaczącym udziale – m.in. w jednostkach zajmujących się handlem meblami, rtv, agd (o 16,6%), w przedsiębiorstwach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizo-wanych sklepach (o 8,1%) oraz handlujących pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 5,2%). Nieco mniejszy niż przeciętnie, ale wyższy niż w I półroczu br., był wzrost w przedsiębiorstwach zajmujących się handlem paliwami stałymi, ciekłymi i gazowymi (3,2%). W jednostkach handlujących żywnością, napojami i wyrobami tytoniowymi odnotowano niewielki spadek (o 0,7%).

W okresie styczeń–lipiec br. sprzedaż detaliczna była o 5,3% wyższa niż przed rokiem (wobec wzrostu odpowiednio o 7,7% w analogicznym okresie ub. roku).

Sprzedaż hurtowa w lipcu br. była wyższa niż przed rokiem o 6,9%, w tym w przedsiębiorstwach hurtowych – większa o 9,7%. W okresie siedmiu miesięcy br. obserwowano zwiększenie sprzedaży hurtowej w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 4,1%, a wśród przedsiębiorstw hurtowych – o 6,8%.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9722

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane