REKLAMA
REKLAMA

5 proc. Polaków odsprzedaje niechciane prezenty

Autor: Rzeczpospolita 31 grudnia 2014 09:29

Z badania TNS dla serwisu ogłoszeń lokalnych OLX wynika, że co czwarty Polak w zderzeniu z niechcianym prezentem czuje się bezradny i nie wie, co z nim zrobić. 24 proc. uważa, że prezentu nie wypada oddawać i składuje je w domu, garażu lub piwnicy. Jednak ponad połowa z nas decyduje się na nadanie prezentom drugiego życia - 26 proc. przekazuje znajomym, którym dana rzecz się podoba, zaś 19 proc. puszcza w „prezentowy obieg" z nadzieją, że prezent do nich nie wróci. 7 proc. przekazuje potrzebującym, zaś 5 proc. decyduje się na odsprzedanie niechcianych przedmiotów - pisze "Rzeczpospolita".

REKLAMA
Ruch w serwisie OLX.pl wzrasta w ostatnim tygodniu grudnia średnio o ok. 30 proc. W sprzedawaniu nietrafionych prezentów przodują województwa dolnośląskie i lubuskie (36 proc.), a także mazowieckie i małopolskie (34 proc.). Najniższy wzrost notuje województwo podlaskie (25 proc.).

Tymczasem tylko co trzeci Polak nie ma oporów w przekazaniu swoich prezentowych preferencji bliskim tak, by prezent był w 100 proc. trafiony. Prawie połowa woli zaskoczenie i chce dostać niespodziankę. Z badania wynika, że w większości Polacy są ze swoich prezentów zadowoleni - 35 proc. zawsze, 47 proc. - niemal zawsze. Tylko 15 proc. przyznaje, że bywa różnie - raz lepiej, raz gorzej. Pechowców, dla których nietrafiony prezent to standard, jest „na lekarstwo" - to raptem co setna osoba.

  • marta 2014-12-31 14:39:21

    Ja jestem praktyczna.Lubię otrzymywać to czego w domu nigdy za dużo, bo się zużywa.Choćby zwykła kuchenna ściereczka.Nie lubię żadnych pierduł,bo to tylko zagraca mieszkanie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA