PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

57 proc. Polaków musi najpierw oszczędzać, aby zrobić większe zakupy

Autor: PAP 20 kwietnia 2012 12:31

57 proc. Polaków musi najpierw oszczędzać, aby zrobić większe zakupy

Respondenci opisując sposób gospodarowania pieniędzmi w swoich gospodarstwach domowych najczęściej (57 proc.) twierdzą, że żyje im się średnio - starcza im na co dzień, ale muszą oszczędzać na poważniejsze zakupy. 24 proc. musi bardzo oszczędnie gospodarować pieniędzmi. Większą swobodę finansową deklaruje 15 proc. badanych - podał CBOS.

"15 proc. respondentów ma większą swobodę w gospodarowaniu pieniędzmi twierdząc, że żyje im się dobrze i starcza im na wiele bez specjalnego oszczędzania" - napisano.

Autorzy badania zwracają uwagę, że prawie dwukrotnie większa grupa badanych żyje bardzo biednie lub skromnie (łącznie 27 proc.) niż dostatnio (15 proc.)" - napisano.

Poczucie zagrożenia biedą deklaruje 41 proc. badanych, z tego 33 proc. uważa, że "jakoś sobie poradzi".

"Obecnie poczucie zagrożenia biedą deklaruje dwie piąte dorosłych Polaków (41 proc.), w tym 33 proc. sądzi, że jakoś sobie poradzi, a co dwunasty (8 proc.) odczuwa bezradność w zetknięciu z tym problemem. Dwie piąte badanych (39 proc.) nie obawia się biedy, chociaż martwi się, że ich sytuacja materialna może się pogorszyć. Jedynie co piąty ankietowany (19 proc.) jest spokojny, że finansowo da sobie radę" - napisano.

Z badania wynika także, że obecnie czterech na dziesięciu dorosłych Polaków (39 proc.) ocenia warunki materialne swojego gospodarstwa domowego jako dobre, natomiast co siódmy (14 proc.) jako złe. Największa grupa badanych (47 proc.) uważa, że są one przeciętne (ani dobre, ani złe).

Badanie przeprowadzono w dniach 8-14 marca 2012 roku na liczącej 1015 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane