PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Alkohole najczęściej promowane wśród kategorii FMCG

Autor: ABR Sesta 5 stycznia 2012 12:11

Gazetki grudniowe zdominowane są przez tematykę świąteczną, po świętach w gazetkach pojawiają się produkty dedykowane na wieczór sylwestrowy - wynika z analizy gazetek promocyjnych, prowadzonych przez firmę ABR Sesta.

Kategorią najczęściej promowaną są alkohole wysokoprocentowe a wśród nich królowali Ballantines Finest whisky 40% 1l (l.wystąpień) i Absolut wódka czysta 40% 1l. Ballantines osiągnął najniższą cenę w gazetkach Selgrosa - 54,80 zł, Absolut wódka natomiast najtańsza była w Realu - 47,99 zł.

Wśród win musujących największą popularnością cieszyło się Cin&Cin Spumante Bianco Demi Sec białe wino musujące półwytrawne 10% 750ml, które najtaniej wystąpiło w Makro - 13,40 zł, a dla dzieci - Piccolo Peach wino musujące bezalkoholowe 750ml - najniższa cena w również w Makro - 6,95 zł.
Piwa znalazły się zaraz za alkoholami wysokoprocentowymi. Najczęściej promowane było Lech Premium piwo jasne 500ml w puszce, pakowane po 8 lub po 6 sztuk.

W grudniu w gazetkach pojawiają się ozdoby choinkowe: bombki, łańcuchy, lampki, stroiki na stoły, drzwi. Fajerwerki, petardy, zimne ognie, konfetti, balony, czapeczki to tylko kilka z niektórych przebojów grudniowych gazetek. To jedyny okres w roku, kiedy te produkty pojawiają się w gazetkach handlowych. W grudniu znalazły się w prawie 500 modułach.
Najczęściej promowane były Hestia HE0201 Super Piccolo petardy 60szt., które najtaniej można było kupić w Selgrosie, bo już za 1,22 zł. Ceny większe zestawów pirotechnicznych (Hestia, Jorge, Arpex) wahały się między 30 zł a nawet 500 zł.
Najtańsze bombki można było kupić pod marką własną Tesco - 0,99 zł za 3 sztuki.

Analiza przygotowana przez ABR Sesta na podstawie gazetek do benchmarku grudzień 2011.

Zobacz aktualne gazetki sieci handlowych na www.promocjada.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane