Alkohole najczęściej promowane wśród kategorii FMCG

Autor: ABR Sesta 5 stycznia 2012 12:11

Gazetki grudniowe zdominowane są przez tematykę świąteczną, po świętach w gazetkach pojawiają się produkty dedykowane na wieczór sylwestrowy - wynika z analizy gazetek promocyjnych, prowadzonych przez firmę ABR Sesta.

Kategorią najczęściej promowaną są alkohole wysokoprocentowe a wśród nich królowali Ballantines Finest whisky 40% 1l (l.wystąpień) i Absolut wódka czysta 40% 1l. Ballantines osiągnął najniższą cenę w gazetkach Selgrosa - 54,80 zł, Absolut wódka natomiast najtańsza była w Realu - 47,99 zł.

Wśród win musujących największą popularnością cieszyło się Cin&Cin Spumante Bianco Demi Sec białe wino musujące półwytrawne 10% 750ml, które najtaniej wystąpiło w Makro - 13,40 zł, a dla dzieci - Piccolo Peach wino musujące bezalkoholowe 750ml - najniższa cena w również w Makro - 6,95 zł.
Piwa znalazły się zaraz za alkoholami wysokoprocentowymi. Najczęściej promowane było Lech Premium piwo jasne 500ml w puszce, pakowane po 8 lub po 6 sztuk.

W grudniu w gazetkach pojawiają się ozdoby choinkowe: bombki, łańcuchy, lampki, stroiki na stoły, drzwi. Fajerwerki, petardy, zimne ognie, konfetti, balony, czapeczki to tylko kilka z niektórych przebojów grudniowych gazetek. To jedyny okres w roku, kiedy te produkty pojawiają się w gazetkach handlowych. W grudniu znalazły się w prawie 500 modułach.
Najczęściej promowane były Hestia HE0201 Super Piccolo petardy 60szt., które najtaniej można było kupić w Selgrosie, bo już za 1,22 zł. Ceny większe zestawów pirotechnicznych (Hestia, Jorge, Arpex) wahały się między 30 zł a nawet 500 zł.
Najtańsze bombki można było kupić pod marką własną Tesco - 0,99 zł za 3 sztuki.

Analiza przygotowana przez ABR Sesta na podstawie gazetek do benchmarku grudzień 2011.

Zobacz aktualne gazetki sieci handlowych na www.promocjada.pl


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane