REKLAMA
REKLAMA

Analitycy MG oczekują wolniejszego tempa wzrostu cen żywności oraz stabilizacji cen paliw

Autor: PKPP Lewiatan, MG 16 lutego 2012 09:24

Inflacja w styczniu br. wyniosła 4,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. - Do niższej inflacji przyczynił się coraz mocniejszy złoty. W kolejnych miesiącach ceny będą dalej wolno spadać - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

REKLAMA
- Złoty umacnia się już od kilku tygodni, dzięki czemu nie rosną tak szybko ceny towarów importowanych, zwłaszcza paliw na stacjach benzynowych. Niższa inflacja w styczniu odsuwa groźbę podwyżki stóp procentowych, na jaką mogły wskazywać ostatnie wypowiedzi niektórych członków Rady Polityki Pieniężnej - dodaje Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

W lutym 2012 roku eksperci Ministerstwa Gospodarki prognozują wolniejszy wzrost cen. W stosunku do stycznia br. powinien on wynieść 0,3 proc. Analitycy MG oczekują wolniejszego tempa wzrostu cen żywności oraz stabilizacji cen paliw. Wzrost cen ropy na rynkach światowych kompensuje bowiem umacniający się złoty. W ujęciu rocznym wzrost cen powinien wynieść 4,2-4,3 proc.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA