PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Analitycy: W grudniu sprzedaż w sklepach wzrosła o 6,2 proc.

Autor: ISB 26 stycznia 2010 09:21

Dziesięciu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewiduje, że sprzedaż detaliczna wzrosła w grudniu o 6,2%. Rozbieżności w ich oczekiwaniach są dość znaczne i wahają się od 4,7% do 8,3% przy średniej na poziomie 6,17%.

Przez ostatnie 12 miesięcy Polacy jednak mocno zmienili preferencje zakupowe i gros wydatków to towary pierwszej potrzeby. Dlatego nawet w przypadku wzrostu nakładów gospodarstw domowych na żywność czy podstawowe produkty przemysłowe należy uważnie śledzić raporty z rynku towarów trwałego użytku i luksusowych.

- Grudzień jest tradycyjnie miesiącem zwiększonych zakupów związanych choćby ze zbliżającymi się świętami i zawsze charakteryzował się wysoką dynamiką sprzedaży. Średnia sprzedaż detaliczna w grudniu liczona miesiąc do miesiąca w ostatnich ośmiu latach wyniosła 20,3%. Na wzrost sprzedaży w grudniu poza tradycyjnie żywnością, alkoholem, sprzętem RTV i AGD, wzrostem sprzedaży w księgarniach, drogeriach i aptekach pozytywnie powinna wpłynąć również prawdopodobnie wyższa niż w listopadzie sprzedaż samochodów osobowych - powiedział ekonomista banku BPS Krzysztof Wołowicz. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane