Analityk: Znaczącego wzrostu konsumpcji spodziewam się w 2011 i 2012 r.

Autor: portalspozywczy.pl 11 marca 2010 14:47

- Miniony rok pokazał, że Polacy nie przestają konsumować nawet w okresie spowolnienia gospodarczego. Dzięki temu branża spożywcza nie została dotknięta kryzysem. W ubiegłym roku polskie PKB wzrosło o 1,7 proc., to niewiele, jednak w porównaniu z innymi krajami z Europy Polska pozytywnie się wyróżnia - mówił Ryszard Petru, główny ekonomista BRE Banku, podczas seminarium BRE Banku, którego patronem medialnym był portalspozywczy.pl.

- Szacuję, że w tym roku wzrost PKB nie będzie jeszcze wysoki i wyniesie 3 proc. Na znaczącą poprawę liczę w 2011 r., kiedy PKB może wzrosnąć o 4,8 proc. - mówi Ryszard Petru. Analityk podkreślił, że mimo, iż w ubiegłym roku przychody polskich firm z sektora produkcji artykułów spożywczych i napojów gwałtownie wyhamowały, to jednak na tle całej gospodarki branża spożywcza wypadła bardzo dobrze.

- Polacy nie zrezygnowali z konsumpcji w ubiegłym roku a jedynie zmienili miejsce robienia zakupów i przenieśli się do tańszych supermarketów i dyskontów, co potwierdzają wyniki tych sieci. Firmy spożywcze nie zostały dotknięte kryzysem - mówi Ryszard Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11056

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane