REKLAMA
REKLAMA

Białostocka Inspekcja Handlowa skontrolowała przetwory mleczne w placówkach handlowych

Autor: dlahandlu.pl 19 maja 2011 13:20

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku przeprowadził 8 kontroli na terenie Białegostoku, Suwałk i Zambrowa w zakresie jakości i prawidłowości oznakowania mleka i przetworów mlecznych. Nieprawidłowości stwierdzono w 4 placówkach należących do sieci handlowych.

REKLAMA

Jak informuje Inspekcja kontrola ta miała na celu wyeliminowanie z obrotu produktów o niewłaściwej jakości, a także oznakowanych w nieprawidłowy sposób W trakcie kontroli sprawdzono ogółem 68 partii mleka i przetworów mlecznych. 

Stwierdzone uchybienia dotyczyły: oferowania do sprzedaży towarów o niewłaściwej jakości - w 2 placówkach oraz oferowania do sprzedaży artykułów mleczarskich po upływie dat minimalnej trwałości - w 2 placówkach.

Ze względu na niewłaściwą jakość zakwestionowano: 1 partię masła osełkowego tradycyjnego - z uwagi na wyższą zawartość wody oraz 1 partię sera żółtego, pełnotłustego w plastrach gouda z uwagi na wady organoleptyczne. Ogółem ze względu na przeterminowanie zakwestionowano 4 partie produktów.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA