PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Bomi chwali się świetnymi wynikami

Autor: portalspozywczy.pl 15 maja 2009 11:36

Przychody netto grupy w I kwartale 2009 r. wyniosły 368 mln zł. To wynik lepszy od osiągniętego w analogicznym okresie ub. r. aż o 169 proc. Zysk netto przypadający udziałowcom jednostki dominującej był aż 45 razy większy niż w I kwartale 2008 r.

Zysk netto wzrósł ponad 24-krotnie do 13 mln zł. Obroty w delikatesach BOMI wzrosły o ponad 3,6 proc. Jeszcze do końca roku planowane jest otwarcie 2 sklepów delikatesowych oraz 4 supermarketów.

- Uważnie analizujemy otoczenie rynkowe, m.in. prowadząc ciągły monitoring cenowy w sklepach konkurencji. Dzięki centralnym negocjacjom uzyskaliśmy poprawę marży o 3,5 pp w stosunku do pierwszego kwartału roku poprzedniego. Obniżenie cen detalicznych w naszych placówkach handlowych, przekłada się na wzrost ilości klientów - mówi prezes Wojciechowicz. - W pierwszych miesiącach tego roku kontynuowaliśmy konsolidację operacyjną Grupy powołując wspólny dział zakupów i organizując komitet integracyjny IT. Już teraz prawie w 100 proc. zrealizowaliśmy proces unifikacji systemu informatycznego w sklepach, który wedle pierwotnego planu miał zostać zakończony do końca tego roku. Rozpoczęliśmy dostawy produktów do sieci delikatesowej z własnej piekarni obsługującej supermarkety oraz zwiększyliśmy marże poprzez rozpoczęcie dokonywania bezpośrednich zakupów warzyw i owoców - wymienia Andrzej Wojciechowicz.

Na początku marca 2009 roku Grupa BOMI przedstawiła strategię rozwoju na najbliższe 3 lata. Celami strategicznymi w tym okresie są osiągnięcie dynamiki sprzedaży przewyższającej poziom rynkowy, zwiększenie udziału w rynku, przyspieszenie rozwoju poprzez franchising oraz wzrost zysku i wartości notowanych na GPW akcji. Prognoza wyników na rok 2009 zakłada 1,64 mld zł przychodów oraz 43,8 mln zł zysku netto.

- W pierwszym kwartale wypracowaliśmy przychody ze sprzedaży, które stanowią ponad 22 proc. planu na cały 2009 rok. Podkreślić należy, iż najważniejsze okresy sprzedażowe jeszcze przed nami. Z kolei prognozę zysku netto zrealizowaliśmy praktycznie w 25 proc. - mówi Andrzej Wojciechowicz. - W chwili obecnej nie dostrzegamy zagrożeń dla realizacji prognoz. Jestem przekonany, że dzięki obniżeniu kosztów operacyjnych, wzrostowi marży handlowej i marży mix, a także bardziej intensywnemu wykorzystaniu potencjału spółek zależnych i powiązanych w obrębie logistyki wykonamy w 100 proc. założony plan - dodaje prezes.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane