Bronisze: Niewielkie podwyżki cen owoców

Autor: Bronisze 3 sierpnia 2011 14:38

Dostawy warzyw produkcji krajowej pomimo niekorzystnych warunków pogodowych nadal są wyższe niż popyt. Ceny podobnie jak przed miesiącem są niższe w porównaniu z cenami sprzed roku. Nieznacznie zdrożały owoce, ale jest to spowodowane nadmiernymi opadami i gniciem owoców miękkich na krzakach.

Bardzo tanie są pomidory. Tegoroczna cena hurtowa na Rynku w Broniszach jest ponad połowę niższa niż rok temu. Pomidory szklarniowe sprzedawane są w cenie 1,00 zł za kilogram. Nieznacznie droższe są pomidory malinowe. Bardzo staniała cebula. Obecne ceny zrównały się z cenami cebuli sprzed roku - 1,00 zł /kg. Jedna czwartą cen z 2010 roku płaci się za kapustę białą. Główka w ofercie hurtowej kosztuje 1,00 zł.
Tanie są ziemniaki mimo, że zapowiedzi producentów co do przyszłej jakości tych warzyw są mało optymistyczne. Na wielu terenach niżej położonych są trudności z wejściem na pole ponieważ długotrwałe opady spowodowały podniesienie się wód gruntowych.

Nieznacznie zdrożały owoce miękkie, bowiem wiele plantacji zaatakowały choroby grzybowe, m.in. mączniak. W niektórych sadach jabłka są porażone parchem, a zastosowanie oprysków było do tej pory prawie niemożliwe, bowiem deszcze zmywały preparaty.
Kończą się dostawy wczesnej odmiany jabłek Early Genewa, w to miejsce wchodzi odmiana Piros i Paula Red.

Bardzo tanie są krajowe brzoskwinie, których dostawy w ostatnich dniach bardzo się zwiększyły. Sporo jest także krajowych moreli, a z dnia na dzień rosną dostawy śliwek i gruszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11008

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane