Bronisze: Potaniały warzywa i owoce

Autor: PAP 6 lipca 2012 12:48

Bronisze: Potaniały warzywa i owoce

Ceny większości owoców i warzyw są obecnie niższe niż przed rokiem - wynika z analizy przeprowadzonej przez ekspertów Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

"Czereśnie są tańsze niż rok temu, podobnie maliny (wszystko wskazuje, że te owoce będą w tym roku znacznie tańsze). Bez zmian, w porównaniu do ostatniego tygodnia czerwca pozostają ceny wiśni, od 5 zł za kilogram i jagód leśnych od 9,00 zł za kilogram. Wiśnie w cenie sprzed roku, jagody nadal znacznie tańsze" - napisano w komentarzu do analizy.
"Kończą się truskawki z głównego zbioru. Ceny w hurcie od 6 zł za kilogram, ale o tej samej porze w roku 2011, ceny truskawek były już bardzo wysokie, o kilka złotych drożej niż teraz" - dodano.

Autorzy analizy informują, że w tym tygodniu nastąpił gwałtowny spadek cen wielu warzyw.
"Nie bez wpływu na ceny jest pogoda. Ostatnie bardzo gorące dni, spowodowały szybsze dojrzewanie" - napisano.
"Bardzo tanie są kalafiory, fasolka szparagowa i kapusta biała. Kalafiory sprzedawane są w Broniszach 2,5 raza taniej niż rok temu. Kapusta jest tańsza o 10-20 proc. w porównaniu do cen sprzed roku. Dużo jest w sprzedaży ogórków gruntowych. Znacznie staniały pomidory spod osłon. Nadal bardzo tanie są młode ziemniaki" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11056

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane