PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Centra handlowe: Koniec boomu w małych i średnich miastach

Autor: Gazeta Wyborcza 29 lipca 2009 09:50

Deweloperzy rezygnują z budowy centrów handlowych w niewielkich miastach - wynika z najnowszego raportu firmy Jones Lang LaSalle, na który powołuje się Gazeta Wyborcza.

Jeszcze dwa lata temu firmy deweloperskie i sieci handlowe zapowiadały ekspansję do miast liczących 40-50 tys. mieszkańców - czytamy w Gazecie Wyborczej. W Jones Lang LaSalle (JLL) szacowano, że w latach 2009-11 co rok będzie oddawanych do użytku ok. 1 mln mkw. powierzchni handlowej (do tej pory średnio 500-600 tys. mkw.).

Ale wskutek kryzysu w tym roku podaż powierzchni handlowej zwiększy się zaledwie o 615 tys. mkw. W JLL twierdzą też, że deweloperzy zrezygnują z kolejnych budów w małych i średniej wielkości miastach, np. Białymstoku, Lubinie, Opolu czy Piotrkowie Trybunalskim - podaje dziennik. Gospodarka tego typu miast jest bowiem mało odporna na kryzys - los zbyt wielu mieszkańców zależy od jednego dużego pracodawcy. Natomiast w największych aglomeracjach wciąż będzie przybywało nowych centrów handlowych, choć nie tak dużych jak do tej pory.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11396

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane