PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Ceny makaronów pozostaną na stabilnym poziomie

Autor: portalspozywczy.pl 7 stycznia 2010 10:04

Ceny makaronów pozostaną na stabilnym poziomie

Według Pawła Nowakowskiego, prezes spółki Makarony Polskie w przyszłym roku ceny produktów mącznych (w tym makaronów) będą na stabilnym poziomie. - W okresie powolnego wychodzenia ze spowolnienia gospodarczego, a taki będzie 2010 r., raczej nie należy się spodziewać drastycznych zmian cen żywności, ale właśnie stabilizacji - wyjaśnia Nowakowski.


Według Makaronów Polskich część przedstawicieli branży obawia się wzrostów cen surowców (zbóż), ze względu na duże wahania kursów naszej waluty. - Jednak prognozy zmierzają w kierunku umacniania się złotówki, dlatego nie powinniśmy się martwić o walutę - uważa Paweł Nowakowski. - 2009 r. upłynął również pod znakiem stabilizacji cen surowców mącznych. Obyło się bez drastycznych podwyżek. W pewnym momencie jedynie zdrożała część produktów importowanych, jednak nie odczuliśmy tego bo w tym samym czasie cena pszenicy spadła - więc średnia cena była na stabilnym poziomie. W przyszłym roku nie planujemy podwyżek naszych makaronów - zaznacza.
O ile ceny makaronów wzrosną nieznacznie o ok. 2 proc., to nieco mocniej mogą podskoczyć ceny pieczywa. - Obecnie mamy dość stabilną sytuację na rynku surowcowym, a także na rynku pracy, a to te czynniki w największym stopniu decydują o cenie naszych produktów - mówi Robert Bątkowski, współwłaściciel Piekarni - Cukierni AK Otrębusy. - Dopiero po tegorocznych zbiorach zbóż będzie można prognozować jak będą wyglądać ceny na koniec 2010 r. Nie mniej, jeżeli nie będzie żadnej katastrofy w czasie żniw (red. suszy, dużych opadów), to spodziewam się w przypadku wyrobów piekarniczych niewielkich podwyżek o 5, góra 10 proc.- dodaje. Jednym z powodów podwyżek będzie wzrost cen energii elektrycznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane