PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Co szósty Polak nie byłby w stanie zmniejszyć wydatków na żywność

Autor: dlahandlu.pl 21 marca 2011 20:41

Z ankiety przeprowadzonej przez ING Bank Śląski wynika, że 90 proc. klientów zauważa, że wydaje na żywność więcej. Co szósty Polak twierdzi, że nie byłby w stanie już bardziej zmniejszyć wydatków na żywność.

Ekonomiści ING Banku oceniają, że jeśli ceny żywności zaczną gwałtownie rosnąć, to wydatki na produkty spożywcze ograniczą pozostałą konsumpcję do tego stopnia, że zaszkodzi to całej gospodarce.

Sonda przeprowadzonej przez ING pokazuje, że w sytuacji, w której musielibyśmy zmniejszyć wydatki na żywność, co trzecia osoba (31 proc.) w pierwszej kolejności ograniczałaby ilość kupowanych produktów. Co szósta (17 proc.) stwierdziła, że nie byłaby w stanie bardziej zmniejszyć wydatków na żywność. Najpopularniejszym rozwiązaniem okazało się szukanie tych samych produktów w innych punktach (44 proc.). Koszty takich wydatków spadają chociażby dzięki internetowi. Z drugiej strony jednak polowanie na niższe ceny może wiązać się z wyższymi kosztami wynikającymi z konieczności objeżdżania wielu punktów sprzedaży.

Bank ING sprawdził również, gdzie jego klienci robią zakupy spożywcze. Blisko połowa respondentów zmieniła względem ubiegłego roku rodzaj sklepu, w którym kupuje większość produktów spożywczych. Co trzeci z nich przeniósł się do małych sklepów i targowisk, pozostali zaczęli korzystać z dużych sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane