REKLAMA
REKLAMA

DM Millennium prognozuje konsolidację na rynku FMCG

Autor: portalspozywczy.pl 3 kwietnia 2009 13:34

Analitycy Domu Maklerskiego Millennium spodziewają się postępującej konsolidacji na rynku FMCG i zwracają uwagę na słabe wyniki odnotowane w IV kw. przez giełdowych przedstawicieli tej branży, wynika z raportu z 27 marca.

REKLAMA

"Spowolnienie gospodarcze przyspiesza konsolidację rynku, który wciąż jest bardzo rozdrobniony. Liczba małych prywatnych sklepów szybko spada, kosztem placówek zrzeszonych w sieciach franczyzowych. Spółki giełdowe z uwagi na wysokie inwestycje oraz skalę działalności będą jednymi z kluczowych graczy i beneficjentów konsolidacji" - czytamy w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że poza spółką Eurocash, wyniki odnotowane w IV kw. przez giełdowych przedstawicieli branży handlu FMCG były słabe. Większości firm ciążą wysokie koszty intensywnego rozwoju, spotęgowane niższą dynamiką rynku.

Zdaniem autorów raportu wysokie dynamiki wzrostu handlu FMCG odnotowywane jeszcze w I połowie 2008r. szybko nie powrócą. Pomimo faktu, iż branża ta będzie silniejsza w czasie kryzysu od większości sektorów, nie wykluczają, iż w obliczu szybko rosnącego bezrobocia i zmieniających się preferencji klientów (wybór tańszych produktów) branża handlu FMCG może skurczyć się w roku bieżącym.

"Konserwatywnie zakładamy spadek rynku o 2% w 2009r. i stabilizację w 2010 r." - podsumowują.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA