PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Drożeje mięso drobiowe i wieprzowina

27 lipca 2010 13:16

W czerwcu dynamicznie rosły ceny wieprzowiny i mięsa drobiowego. Wieprzowina podrożała po raz pierwszy od jedenastu miesięcy. Według danych GUS od lipca ubiegłego roku do maja br. potaniała ona łącznie prawie o 10 proc., natomiast w czerwcu podrożała o 2,7 proc. Ostatnio tak duży miesięczny wzrost zanotowano w marcu ubiegłego roku - informują analitycy BGŻ.

Mimo silnego czerwcowego wzrostu, mięso wieprzowe jest sprzedawane wciąż znacznie taniej niż w ubiegłym roku. W skali roku potaniało ono przeciętnie o 5,7 proc.

W czerwcu dynamicznie rosły również ceny detaliczne drobiu. Podrożał on o 4,7 proc., podobnie jak w przypadku wieprzowiny, był to najszybszy wzrost od marca ubiegłego roku. Spadek jego ceny w skali roku jest w zasadzie taki sam jak w przypadku wieprzowiny i wynosi 5,6 proc.

Prawdopodobnie do czwartego kwartału bieżącego roku ceny detaliczne mięsa będą utrzymywały się na poziomie niższym niż w analogicznych miesiącach ubiegłego roku. Będzie to oznaczało, że mięso w stosunku do innych dóbr będzie relatywnie tańsze i generalnie będzie miało łagodzący wpływ na inflację cen żywności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9931

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane