PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Dwucyfrowy wzrost cen ryb

Autor: portalspozywczy.pl 9 grudnia 2011 14:20

W tym roku średnioroczne ceny ryb będą o 10-15 proc. wyższe niż rok wcześniej. Mocno mogą podrożeć świąteczne śledzie i karpie - ocenia Krzysztof Hryszko, ekspert Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

W skali roku ryby przeciętnie podrożeją o około 10 proc., a w przypadku niektórych gatunków będzie to nawet 15 proc. - mówi Krzysztof Hryszko w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

Dodaje, że chodzi tu o cenę średnioroczną, liczoną od stycznia do grudnia i w porównaniu do analogicznej ceny z 2010 roku.

Zdaniem eksperta IERiGŻ, największy wzrost cen będzie dotyczył śledzi. - Śledzie w imporcie podrożały o około 50 proc. Dlatego wzrost cen w detalu nawet o około 15 proc. nie zrekompensuje tego wzrostu. Hurtownie i sklepy ograniczają marże praktycznie do zera, aby nie doprowadzić do szoku cenowego - mówi Krzysztof Hryszko.

W przypadki karpi, za wzrostem cen będzie stało obniżenie produkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2012-11-21 16:33:49

    Ja już od trzech lat zrezygnowałam z karpia. Inne ryby też kupuję sporadycznie. Tym bardziej nie kupię jak wirusy atakują.Jaką mam gwarancje , że nie kupię chorych ryb.    ,*

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11415

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane