PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Dzięki dyskontom rośnie spożycie piwa

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 26 lipca 2011 08:41

Dzięki dyskontom rośnie spożycie piwa

Spożycie piwa na głowę ma szansę przekroczyć w tym roku 90 litrów. Według wyliczeń Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego na skutek agresywnej polityki dyskontów średnia cena piwa spadła z 2,64 zł w I kw. 2010 r. do 2,57 w I kw. tego roku. Piwo można dzisiaj kupić nawet za 1,99 zł. - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Agresywna polityka dyskontów, które wymusiły u producentów obniżkę cen oraz wprowadzenie nowych gatunków, spowodowała, że ten rok będzie rekordowy pod względem produkcji piwa w Polsce. W kwietniu na rynek trafiło o 15,5 proc. więcej złotego trunku niż przed rokiem. W maju wzrosty też były dwucyfrowe.

W pierwszych pięciu miesiącach browary wytworzyły w sumie o 6,1 proc. więcej piwa niż w tym samym okresie ubiegłego roku - wynika z danych GUS. Jeśli tempo wzrostu utrzyma się w kolejnych miesiącach, w tym roku może zostać wytworzone 38 mln hektolitrów piwa. To lepszy wynik od rekordu osiągniętego w 2008 r. Wtedy produkcja sięgnęła 37 mln hektolitrów - czytamy w "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • lemon 2011-07-26 13:54:14

    Piwo za 1,99? Chyba raczej napój piwopodobny. Prawdziwe piwo musi trochę kosztować. Ale rzeczywiście rok musi być dobry dla piw, widać spory wysyp nowych piw, moda na niepasteryzowane wersje czy tzw chmielowe też robi swoje. Dobrze widać to na przykładzie regionalnych browarów jak Łomża czy Perła - że marki się rozwijają. oba zresztą należą do Royal Unibrew więc widać inwestor z wizją rozwoju też ma znaczenie. z Perłą są większe problemy, bo połowa akcji jest w rękach jakiejś cypryjskiej spółki za którą stoi Hubert Gierowski znany z niezgodnych z prawem zagrywek i niestety w Perle robi to samo co np w pepeesie, o czym było głośno niedawno... Mam nadzieję że nie skończy się to tym, że inwestor się wycofa, w każdym razie sprawa trafiła do sądu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane