PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Dzięki przejeciu CEDC Eurocash ucieknie rywalom

Autor: Puls Biznesu 12 kwietnia 2010 08:50

Dzięki przejeciu CEDC Eurocash ucieknie rywalom

Jedna transakcja pozwoli zwiększyć roczne obroty grupy Eurocash o ponad 2 mld zł. Do tego tym przejęcie spółek dystrybucyjnych CEDC pomoże spółce podbić rynek gastronomiczny, co również może przełożyć się na wzrost przychodów ze sprzedaży - czytamy w Pulsie Biznesu.

Dzięki zakupowi za 400 mln zł 14 spółek dystrybucyjnych CEDC giełdowa spółka Eurocash odskoczy dwóm największym rywalom z branży: Emperii i Makro, pod względem wartości obrotów. Przejęcie pozwoli zwiększyć roczne skonsolidowane przychody Eurocasha aż o 2,2 mld zł do 9 mld zł.
Jak informuje Puls Biznesu dzięki temu Eurocash stanie się zdecydowanym liderem rynku FMCG, co wzmocni jego pozycję negocjacyjną i może przyczynić się do poprawy wyników. Przejęcie spółek dystrybucyjnych CEDC ma dla Eurocashu duże znaczenie strategiczne również z powodu możliwości rozwoju sprzedaży w nowym segmencie rynku czyli w tzw. niezależnej gastronomii. Dotąd Eurocash nie działał w tym segmencie rynku, bo koncentrował się jedynie na dużych sieciach gastronomicznych. Spółki dystrybucyjne CEDC mają na rynku niezależnej gastronomii silną pozycję. Eurocash planuje to wykorzystać do rozwoju własnej sprzedaży opartej na przejmowanej bazie klientów CEDC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane