PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Ekspert: Czerwiec to ostatni miesiąc dobry dla handlu

Autor: PAP 27 czerwca 2012 10:25

Wszystko wskazuje na to, że maj to przedostatni dobry miesiąc dla handlu. Jeszcze w czerwcu możemy się spodziewać efektu Euro 2012 w postaci lepszych wyników sprzedaży - uważa ekonomista Krzysztof Rybiński.

"Potem w okresie letnim, w lipcu i sierpniu trzeba się spodziewać gorszych wyników sprzedaży. Jesienią lub pod koniec roku może nawet dojść do załamania sprzedaży detalicznej" - uważa ekspert.

Jego zdaniem Polska wchodzi w okres spowolnienia, w przyszłym roku będzie recesja. "Trzeba brać pod uwagę to, co się dzieje na rynku pracy, jakie jest bezrobocie, a dodatkowo fakt, że bankrutuje wiele firm np. budowlanych. Administracja publiczna też zwalnia ludzi, plany firm zakładają wstrzymanie zatrudnienia i inwestycji. Załamanie sprzedaży detalicznej będzie szczególnie widoczne jesienią i pod koniec roku, kiedy jeszcze sezonowo bardzo silnie wzrośnie bezrobocie".

Wtorkowe dane GUS pokazały, że sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła o 7,7 proc. w maju, natomiast w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,9 proc.:

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Andrzej Bareło 2012-06-27 14:11:10

    Sprzedaż detaliczna siadła już w drugiej połowie czerwca. To maj był ostatnim miesiącem przyzwoitego handlu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane