Ekspert: Widać dynamiczny rozwój kategorii alkoholi kolorowych

Autor: portalspozywczy.pl 20 grudnia 2011 12:11

- Od kilku lat na polskim rynku widać dynamiczny rozwój kategorii alkoholi kolorowych, w tym whisky, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Rok 2010 przyniósł wzrost sprzedaży na poziomie 31 proc. Taka tendencja dobrze rokuje na przyszłość - mówi Katarzyna Rzepecka, Senior Brand Manager w firmie Brown-Forman Polska, do której należy marka szkockiej whisky The Famous Grouse.

Katarzyna Rzepecka, Senior Brand Manager w firmie Brown-Forman Polska, do której należy marka szkockiej whisky The Famous Grouse
Według przedstawicielki Brown-Forman Polska kolejna fala spowolnienia gospodarczego nie będzie miała większego wpływu na sprzedaż whisky w naszym kraju.

- Pierwsza faza kryzysu, która dotarła do Polski w 2009 roku, nie wpłynęła znacząco na spadek sprzedaży. Wręcz przeciwnie - odnotowano 10 proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Stąd też whisky, nawet przy prognozowanym spowolnieniu gospodarczym, to produkt dobrze rokujący, który będzie cieszył się zainteresowaniem zarówno wśród nowych odbiorców, jak i lojalnych konsumentów - wyjaśnia Katarzyna Rzepecka.

I dodaje, że perspektywy dla rynku whisky w Polsce są bardzo obiecujące. - Patrząc w przyszłość, można prognozować, że trendy rosnące będą się utrzymywać, nawet biorąc pod uwagę falę spowolnienia gospodarczego. Możliwy jest dwucyfrowy wzrost sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane