PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Ekspert: Wojna cenowa doprawadziła do spadku jakości wytwarzanych wódek

Autor: www.dlahandlu.pl 15 marca 2012 11:35

W styczniu tego roku wyprodukowano 71,6 tys. hl czystej wódki (w przeliczeniu na 100-proc. alkohol). To o 18 proc. mniej niż przed rokiem. - Dane o których mowa dotyczą wódek z segmentu mainstream. W naszej ocenie w przypadku wódek czystych tego segmentu już od dłuższego czasu sprawy szły w niewłaściwym kierunku. Wojna cenowa zmusiła producentów do obniżenia kosztów produkcji, co niewątpliwie odbiło się na jakości wytwarzanych wódek - mówi w rozmowie z portalem www.dlahandlu.pl Maciej Kozuba, menadżer ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu Z.Kozuba i Synowie Sp. z o.o.

- W krajach Europy Zachodniej oraz USA od jakiegoś czasu można zauważyć swoistego rodzaju zmęczenie neutralnymi w smaku i zapachu wódkami czystymi. Szczególnie w USA coraz popularniejsze stają się wódki naturalne, czyli takie które noszą znamiona surowca z którego zostały wyprodukowane. Charakteryzują się one wyrazistym aromatem oraz złożonym smakiem. Są tez odpowiednio droższe od wódek czystych wytwarzanych na skalę masową, co jest spowodowane głównie dużo wyższą jakością surowca z którego powstają oraz niejednokrotnie technologią destylacji zbliżoną do manufaktury, stanowiącej swoistego rodzaju zaprzeczenie produkcji na skalę masową - wyjaśnia Maciej Kozuba.

- Dlaczego konsument coraz częściej sięga po trunki smakowe takie jak whisky, brandy, wódki owocowe, nalewki itd.? Właśnie z powodu słabej jakości wódki. Z kulturą picia jesteśmy daleko w tyle za Włochami, Hiszpanami czy Francuzami. Wiedzę na temat trunków szlachetnych mamy niewielką i nie potrafimy się jeszcze nimi delektować. Jednak coraz częściej z zainteresowaniem sięgamy po alkohole, które potrafią uwieść bogactwem aromatów i smaków oraz nie wymagają mrożenia przed podaniem - dodaje Maciej Kozuba.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane