PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Euromonitor: Handel żywnością osiągnie w tym roku 154,5 mld zł

Autor: Rzeczpospolita 1 kwietnia 2010 10:12

Euromonitor zakłada, że w tym roku wartość handlu spożywczego zwiększy się o niecały 1 proc., do 154, 5 mld zł - dowiedziała się Rzeczpospolita. Przedstawiciele branży są większymi optymistami. Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji w całym roku spodziewa się wzrostu sprzedaży o ok. 6 proc.

- Przewidujemy, że wartość rynku FMCG będzie rosła, jednak nie będzie to dotyczyło tzw. sklepów tradycyjnych, których liczba zmniejszyła się w 2009 roku o kilka tysięcy. Spadek jest konsekwencją zarówno spowolnienia gospodarczego, jak i coraz większego wpływu na ten segment rynku sieci handlowych - mówi Rzeczpospolitej Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska.

Na tle całego rynku FMCG dobrze powinna wypaść np. sprzedaż karmy i produktów dla zwierząt. Według Euromonitora zwiększy się ona w tym roku o 7,7 proc., do niemal 1,6 mld zł - podaje dziennik.

Rzeczpospolita przypomina, że w ubiegłym roku kryzys najmniej odczuwalny był właśnie w branży handlu spożywczego. Według firmy Nielsen w Polsce łączna sprzedaż dóbr szybkozbywalnych wzrosła w 2009 r. o ponad 6 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane