REKLAMA
REKLAMA

Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 7,2 proc.

Autor: Money.pl 30 września 2015 13:49

Bezrobocie w strefie euro wyniosło w sierpniu 11 proc. - podał Eurostat. Lepszy wynik zanotowała cała Unia Europejska, gdzie stopa bezrobocia wyniosła 9,5 proc. Najsłabiej pod względem kondycji rynku pracy wypada Hiszpania, a najlepiej Niemcy. Bezrobocie w Polsce według Eurostatu wyniosło 7,2 proc. - podaje Money.pl.

REKLAMA

Europejski urząd statystyczny szacuje, że łącznie w 28 krajach UE bez pracy było 23 mln mężczyzn i kobiet, z czego 17 mln stawili obywatele strefy euro. W porównaniu do lipca 2015 roku, liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 33 tysiące w całej wspólnocie i o tysiąc w strefie euro.

Krajem o najniższym bezrobociu w sierpniu były Niemcy (4,5 procent), a na drugim miejscu uplasowały się Czechy (5 procent). Z kolei najwyższy odsetek bezrobotnych był w Hiszpanii (22,2 procent). W Polsce stopa bezrobocia wyniosła 7,2 procent.

W porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, stopa bezrobocia w sierpniu 2015 roku spadła w dwudziestu trzech państwach członkowskich, a wzrosła w czterech. Bezrobocie na przestrzeni roku nie zmieniło się w Rumunii.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA