PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Firmy liczą, że spożycie ryb będzie rosnąć

Autor: portalspozywczy.pl 20 listopada 2009 09:25

Firmy liczą, że spożycie ryb będzie rosnąć

Według szacunków rybnych spółek, wartość tego rynku w Polsce wynosi około 4 mld zł, z czego 2 mld zł należy do produktów konfekcjonowanych. Przedstawiciele giełdowych spółek rybnych liczą, że Polacy będą jeść coraz więcej ryb.


- Polacy jedzą coraz więcej ryb już od kilku lat. Rynek ten się rozwija i będzie się rozwijał kosztem nabiału i mięsa - mówi Robert Wijata, członek zarządu Graala. Podobnego zdania jest prezes Seko.
- Polacy są mięsożerni i jedzą obecnie jedynie 12 kg ryb rocznie, podczas gdy Niemcy jedzą 25 kg, a Japończycy 67 kg. Jednak coraz większy nacisk kładziemy na zdrowe odżywianie, dlatego jestem pewien, że spożycie ryb będzie rosło - mówi Kazimierz Kustra.
Z rywalami zgadza się prezes Wilbo.
- Konsumpcja ryb rośnie, ale powoli. Jednak tendencja jest pozytywna, co widać np. po dużej popularności sushi barów, których stale przybywa. Poza tym Polacy coraz więcej wyjeżdżają za granicę, przywożą stamtąd nowe smaki i przez to jedzą coraz więcej ryb. Do tego Ministerstwo Rolnictwa ruszyło z kampanią społeczną, prozdrowotną promocją jedzenia ryb, co bardzo pomaga całej branży - mówi prezes Wilbo.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane