PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Gdańska Inspekcja Handlowa bada napoje spirytusowe

Autor: dlahandlu.pl 10 stycznia 2011 11:02

Słupska delegatura Gdańskiej Inspekcji Handlowej przeprowadziła pilotażową kontrolę jakości handlowej napojów spirytusowych w stosunku do obowiązujących przepisów i deklaracji producentów. Ogółem ocenie poddano 32 partie napojów spirytusowych o łącznej wartości 15 417 zł. Nieprawidłowości dotyczące oznakowania stwierdzono w 3 przypadkach.

Nieprawidłowości dotyczące oznakowania stwierdzono w 3 przypadkach, tj.: w przypadku 2 partii tequili oraz jednej partii partii napoju spirytusowego o nazwie „Nemiroff Cranberry" Flavored vodka.
Do badań laboratoryjnych cech organoleptycznych i fizykochemicznych pobrano 6 partii napojów spirytusowych. W ich wyniku stwierdzono, że wszystkie badane partie napojów spirytusowych są zgodne z deklaracjami producentów umieszczonymi na opakowaniach (w odniesieniu do pojemności i mocy alkoholu) oraz obowiązującymi przepisami w zakresie przeprowadzonych badań.
Celem kontrolinbyło zbadanie jakości handlowej napojów spirytusowych w stosunku do obowiązujących przepisów i deklaracji producentów, w szczególności objętych systemem ochrony oznaczeń geograficznym, a także przestrzegania zasad obrotu tymi napojami oraz wyeliminowanie z obrotu napojów spirytusowych, których jakość istotnie odbiega od obowiązujących i deklarowanych wymagań.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane