PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Gorzowska Inspekcja Handlowa skontrolowała sery w placówkach handlowych

Autor: dlahandlu.pl 29 grudnia 2010 11:18

Inspekcja Handlowa z Gorzowa Wielkopolskiego zbadała przestrzeganie przepisów w zakresie chronionych oznaczeń geograficznych i nazw pochodzenia serów w placówkach handlowych.

Kontrolą objęto: 1 placówkę hurtową w Zielonej Górze, 4 sklepy sieci handlowych w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Słubicach oraz 3 sklepy detaliczne w Gorzów Wlkp. i Świebodzinie.

Celem kontroli było sprawdzenie przestrzegania przepisów w zakresie chronionych oznaczeń geograficznych  w szczególności: Bryndzy Podhalańskiej, Oscypka, Redykołki, Wielkopolskiego sera smażonego oraz innych. Sprawdzono 8 partii sera z czego zakwestionowano 6 partii.

Przyczyny stwierdzonych nieprawidłowości to głównie nieznajomość obowiązujących przepisów oraz brak zainteresowania producentów jak również przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą dokonywanymi zmianami. Ujawnione nieprawidłowości dały Inspekcji podstawę do rekontroli w tym zakresie.

Nieprawidłowości dopatrzono się m.in. w zakresie chronionych oznaczeń. Tutaj zastrzeżenia pojawiły się m.in. w stosunku do: Wielkopolskiego sera smażonego. Produkt oznaczony został nazwą objętą ochroną pomimo, że nie jest objęty rejestracją, nie posiada potwierdzenia zgodności procesu produkcji ze specyfikacją, a producent nie posiada stosownego certyfikatu uprawniającego do stosowania tej nazwy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane