GUS: koniunktura w handlu lepsza niż miesiąc temu

Autor: PAP 20 sierpnia 2010 15:22

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w sierpniu oceniany nieco lepiej niż w lipcu i podobnie jak w analogicznym miesiącu ubiegłego roku - podał GUS w komunikacie.

"W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu kształtuje się na poziomie plus 3 (plus 1 w lipcu). Poprawę koniunktury sygnalizuje 19 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie - 16 proc. (przed miesiącem odpowiednio 18 proc. i 17 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - poinformował GUS w komunikacie.

Z badania wynika, że oceny bieżącej sprzedaży w sierpniu są mniej pesymistyczne niż w ubiegłym miesiącu, a przewidywania na najbliższe miesiące wskazują na możliwość niewielkiego zwiększenia sprzedaży.

"Utrzymują się trudności związane z regulowaniem bieżących zobowiązań finansowych przy prognozach wskazujących na możliwość dalszego pogarszania się w tym zakresie. Poziom zapasów towarów jest nadal uważany za nadmierny. W związku z tym ilość zamawianych towarów u dostawców może utrzymać się na poziomie prognozowanym w lipcu. Planowane są niewielkie redukcje zatrudnienia, nieco większe od przewidywanych przed miesiącem. Przedsiębiorcy sygnalizują w sierpniu utrzymanie wzrostu bieżących cen towarów i deklarują dalszy wzrost cen w następnych miesiącach" - napisano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11022

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane