REKLAMA
REKLAMA

GUS: największy spadek sprzedaży zanotowali przedstawiciele branży żywnościowej

Autor: GUS 28 lutego 2011 09:50

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w lutym oceniany mniej pesymistycznie niż w ubiegłym miesiącu i podobnie jak przed rokiem. Przedsiębiorcy odnotowują jednak spadek bieżącej sprzedaży. Największy spadek w tym zakresie odnotowały przedsiębiorstwa mikro i małe oraz przedstawiciele branży żywnościowej - poinformował GUS.

REKLAMA

Odnotowano większe niż w styczniu trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych. Największe trudności w tym zakresie formułują jednostki mikro i małe, a także przedstawiciele branży żywnościowej.

- Przedsiębiorcy sygnalizują wzrost bieżących cen towarów podobny do zgłaszanego w poprzednim miesiącu. Największy wzrost cen notują przedsiębiorstwa mikro i małe. W podziale na branże największy wzrost w tym zakresie sygnalizują przedstawiciele branży żywnościowej - pisze GUS.

W lutym prognozy ogólnej sytuacji gospodarczej badanych jednostek są mniej negatywne niż przed miesiącem. Najbardziej pesymistyczne przewidywania w tym zakresie formułują jednostki mikro i małe oraz przedsiębiorstwa z branży żywnościowej. Pozytywne prognozy sytuacji gospodarczej formułują jednostki duże oraz przedstawiciele branży włókno, odzież, obuwie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA