GUS: W czerwcu niewielka poprawa nastrojów konsumenckich

Autor: GUS 25 czerwca 2009 15:46

W czerwcu 2009 r., podobnie jak w dwóch poprzednich miesiącach, zaobserwowano niewielką poprawę nastrojów konsumenckich polskiego społeczeństwa - podał GUS w komunikacie.

"Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, nie zwiększył się, utrzymując osiągnięty miesiąc wcześniej poziom -24,3 p.proc." - napisano w komunikacie.

"W porównaniu do marca, w którym zanotowano najniższe wartości wskaźnika, bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej poprawił się o 6,1 p.proc., ale w dalszym ciągu nie osiągnął poziomu notowanego na początku roku (-18,9 p.proc.)" - dodano.

Z badania koniunktury konsumenckiej wynika, że obserwowane w ostatnich trzech miesiącach pozytywne tendencje zmian wskaźników ufności konsumenckiej dotyczą prawie wszystkich podstawowych czynników wpływających na kształtowanie poziomu i tendencji zmian konsumpcji gospodarstw domowych.

"Znaczną poprawę wskaźników zanotowano w odniesieniu do oczekiwanych zmian w sytuacji finansowej gospodarstw domowych, ogólnej sytuacji gospodarczej kraju i poziomie bezrobocia (w najbliższych 12 miesiącach)" - napisano.

"Niewielką poprawę wskaźników odnotowano w stosunku do obecnego dokonywania ważnych zakupów oraz oczekiwanych możliwości oszczędzania pieniędzy (w najbliższych 12 miesiącach)" - dodano.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10924

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane