GUS: Wskaźnik koniunktury w handlu we wrześniu wyniósł minus 7

Autor: PAP 21 września 2012 19:08

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym wyniósł we wrześniu 2012 r. minus 7 wobec minus 5 w sierpniu - podał GUS w komunikacie. Poprawę koniunktury sygnalizuje 14 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 21 proc. (w sierpniu odpowiednio 14 proc. i 19 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.


"Oceny dotyczące bieżącej sprzedaży są bardziej pesymistyczne od zgłaszanych w ubiegłym miesiącu. Prognozy w tym zakresie są negatywne, zbliżone do przewidywań z sierpnia. Podmioty sygnalizują nieznaczny wzrost trudności w bieżącym regulowaniu zobowiązań finansowych, odpowiednie prognozy wskazują na utrzymanie się trudności w tym zakresie" - napisano w komentarzu.
Z badań wynika, że utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów i przewidywany jest spadek zatrudnienia zbliżony do prognozowanego w sierpniu.
"Przedsiębiorcy nadal sygnalizują nadmierny poziom zapasów towarów, w związku z tym planowane jest dalsze ograniczanie ilości towarów zamawianych u dostawców. Przewidywany jest spadek zatrudnienia zbliżony do prognozowanego w sierpniu. Jednostki sygnalizują zwiększenie tempa wzrostu bieżących cen towarów, także w najbliższych trzech miesiącach ceny mogą nadal wzrastać" - dodano.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane