Hurtowe i detaliczne ceny jaj wzrosły

Autor: dlahandlu.pl 5 lutego 2010 09:29

Hurtowe i detaliczne ceny jaj wzrosły

Z informacji przekazanych redakcji przez rynki hurtowe ceny za 10 sztuk jaj pod koniec stycznia wahały się w przedziale cenowym od 3,5 zł do 5 zł.

Najmniej trzeba było zapłacić za 10 jaj na rynku hurtowym Elizówka w Lublinie (średnio 3,9 zł, zdarzały się jednak oferty już od 3,5 zł). Najwięcej za 10 świeżych kurzych jaj trzeba było zapłacić na rynku Bronisze pod Warszawą (średnio 4,5 zł, zdarzały się też wyższe ceny, aż do 5 zł). Tylko te rynki prowadziły hurtową sprzedaż jaj.
W porównaniu z listopadem 2009 roku jaja podrożały o ok. 10 groszy na sztuce. W listopadzie można było znaleźć oferty od 2,6 zł na rynku Elizówka do 4,1 zł na rynku Bronisze. Dla porównania, jak wynika z badania Koszyk cen, prowadzonego przez portal dlahandlu.pl, ceny jaj oscylowały w granicach 4,41 zł, a w listopadzie było to 3,69 zł. Najtaniej 10 jaj można było kupić w sieci E.Leclerc i Real 3,39 zł. Najdrożej zaś w Żabce w Katowicach w cenie 6,2 zł. W porównananiu z listopadem cena detaliczna jaj wzrosła o co najmniej kilkadziesiąt groszy.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Matt 2012-02-25 04:48:25

    To sa jaja! Z czego beda zyc te ludziska jak wszystko rowno podrozeje. Ulice beda zasrane tynkiem ze scian- podrozeje wiec materialy budowlane bo zwiekszy sie popyt na cement I wapno do latania zniszczonych elewacji. Unia europejska przyjdzie z pomoca przy rewaloryzacji miast w zwiazku z katastrofalnym stanem zespolow staromiejskich I wowczas Czesc funduszy przeznaczy sie na wsparcie dla hodowcow niosek I bedzie dobrze. Co poniektorym.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11056

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane