PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

IERiGŻ: spadnie spożycie ziemniaków, wzrośnie popyt na mięso drobiowe

Autor: PAP 14 kwietnia 2011 14:43

IERiGŻ przewiduje, że w 2011 r. utrzyma się, obserwowana w latach wcześniejszych, spadkowa tendencja spożycia ziemniaków, przy stabilizacji spożycia artykułów zbożowych.

- Wzrośnie bilansowa konsumpcja warzyw i owoców, przy założeniu, że nieurodzaj drugi rok z rzędu się nie powtórzy. Możliwy jest niewielki wzrost konsumpcji tłuszczów roślinnych, rekompensujący spadek konsumpcji masła. Nie oczekuje się istotnych zmian w konsumpcji ryb i jaj. Zwiększy się konsumpcja mięsa drobiowego, przy spadku popytu na wołowinę - napisano.

- W 2011 r. spożycie mięsa wieprzowego będzie prawdopodobnie mniejsze niż w roku poprzednim, przy czym w I półroczu 2011 r. utrzyma się na poziomie sprzed roku, a w II półroczu, w wyniku spodziewanego zmniejszenia produkcji i podaży żywca wieprzowego, ulegnie redukcji. Spadek produkcji trzody w drugiej połowie 2011 r. znajdzie odzwierciedlenie w obniżeniu się spożycia tłuszczów wieprzowych. W warunkach spodziewanego niewielkiego wzrostu produkcji mleka i ożywienia eksportu, spożycie artykułów mleczarskich w 2011 r. będzie się kształtować na poziomie zbliżonym do notowanego w roku poprzednim. W 2011 r. spadnie przypuszczalnie konsumpcja cukru - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane