PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

IH kontroluje sklepy pod względem jakości sprzedawanych ryb

Autor: www.dlahandlu.pl 8 stycznia 2013 11:21

Zaniżona masa i zawyżona zawartość glazury to jedne z najczęstszych nieprawidłowości ujawniana podczas kontroli inspekcji handlowych w zakresie jakość i prawidłowość oznakowania ryb i przetworów rybnych. W ostatnim czasie w tym zakresie zostały ukarane dwie sieci handlowe.

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej wymierzył spółce Netto karę w wysokości 2 141 zł z tytułu wprowadzenia do obrotu 1 partii produktu „Morszczuk filet bez skóry głęboko mrożony 20% glazury" dystrybutora International Trading Connection Poland. Jak wyjaśnia IH, kara została wymierzona z uwagi na niezgodność z deklaracją producenta na opakowaniu ze względu na zaniżoną masę netto ryby bez glazury, przy jednoczesnej zawyżonej zawartości glazury w stosunku do deklarowanej.

Natomiast Łódzki Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej ukarał spółkę Kaufland karę pieniężną w kwocie 603 zł z tytułu wprowadzenia do obrotu handlowego jednej partii filetów z mintaja bez skóry, glazurowanych, głęboko mrożonych „Vita Star" pochodzących z Chin, których dystrybutorem była „Kaufland Polska Markety". Produkty nie odpowiadały jakości handlowej z uwagi na: niewłaściwe cechy organoleptyczne - wysuszka powierzchniowa filetów, silne oszronienie, bardzo miękka i mazista tekstura mięsa ryby po obróbce termicznej, zawyżoną zawartość glazury - na opakowaniach jednostkowych deklarowano maksymalnie 5 %, a w próbce produktu stwierdzono 9,0 % i 10 %.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • konsument 2013-02-07 15:32:52

    Jedna z w/w firm, dalej nie liczy się z klientami. Dzisiaj to jest 7 lutego można kupić w Netto Tilapię, wg producenta na opakowaniu jest informacja, waga 500 g a po odcieku 400 g. Netto podaje w gazetce wagę 375 g a w rzeczywistości masa netto jest 344 g.Również, nie bez znaczenia jest fakt, że większość paczek posiada duże wewnątrz oszronienie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane