REKLAMA
REKLAMA

IH kontroluje sklepy pod względem jakości sprzedawanych ryb

Autor: www.dlahandlu.pl 8 stycznia 2013 11:21

Zaniżona masa i zawyżona zawartość glazury to jedne z najczęstszych nieprawidłowości ujawniana podczas kontroli inspekcji handlowych w zakresie jakość i prawidłowość oznakowania ryb i przetworów rybnych. W ostatnim czasie w tym zakresie zostały ukarane dwie sieci handlowe.

REKLAMA

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej wymierzył spółce Netto karę w wysokości 2 141 zł z tytułu wprowadzenia do obrotu 1 partii produktu „Morszczuk filet bez skóry głęboko mrożony 20% glazury" dystrybutora International Trading Connection Poland. Jak wyjaśnia IH, kara została wymierzona z uwagi na niezgodność z deklaracją producenta na opakowaniu ze względu na zaniżoną masę netto ryby bez glazury, przy jednoczesnej zawyżonej zawartości glazury w stosunku do deklarowanej.

Natomiast Łódzki Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej ukarał spółkę Kaufland karę pieniężną w kwocie 603 zł z tytułu wprowadzenia do obrotu handlowego jednej partii filetów z mintaja bez skóry, glazurowanych, głęboko mrożonych „Vita Star" pochodzących z Chin, których dystrybutorem była „Kaufland Polska Markety". Produkty nie odpowiadały jakości handlowej z uwagi na: niewłaściwe cechy organoleptyczne - wysuszka powierzchniowa filetów, silne oszronienie, bardzo miękka i mazista tekstura mięsa ryby po obróbce termicznej, zawyżoną zawartość glazury - na opakowaniach jednostkowych deklarowano maksymalnie 5 %, a w próbce produktu stwierdzono 9,0 % i 10 %.

 

  • konsument 2013-02-07 15:32:52

    Jedna z w/w firm, dalej nie liczy się z klientami. Dzisiaj to jest 7 lutego można kupić w Netto Tilapię, wg producenta na opakowaniu jest informacja, waga 500 g a po odcieku 400 g. Netto podaje w gazetce wagę 375 g a w rzeczywistości masa netto jest 344 g.Również, nie bez znaczenia jest fakt, że większość paczek posiada duże wewnątrz oszronienie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA