PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

IH sprawdziła jakość mięsa w placówkach handlowych, zakwestionowano 12,35 proc. produktów

Autor: www.dlahandlu.pl 31 maja 2012 11:40

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie w I kwartale 2012 r. przeprowadził kontrole w 18 placówkach handlowych (11 sklepach sieci handlowych oraz 7 pozostałych sklepach), obejmując badaniem 81 partii mięsa i wyrobów mięsnych o łącznej wartości 6462 zł. Zakwestionowano 10 partii o wartości 809 zł , czyli 12,35% zbadanych produktów.

Pobrano do badań laboratoryjnych próbki z 20 partii mięsa w celu zbadania cech organoleptycznych, fizyczno-chemicznych, w tym masy netto, w stosunku do obowiązujących przepisów i deklaracji producentów w oznakowaniu produktów, głównie w kierunku ujawnienia zafałszowań.
W wyniku przeprowadzonych badań zakwestionowano 7 partii towarów. Stwierdzone nieprawidłowości polegały na zawyżonym stosunku tkanki łącznej do białka; podwyższonej zawartości tłuszczu; zawyżonej zawartości wody. Ponadto stwierdzono: brak mięsa wołowego w mięsie mielonym wieprzowo-wołowym, obecność mięsa wołowego w mięsie mielonym wieprzowym, obecność wieprzowiny, drobiu
w mięsie mielonym wołowym.

Jesli chodzi o prawidłowość oznakowania mięsa i wyrobów mięsnych, sprawdzono 81 partii mięsa i wyrobów mięsnych. Przy sprzedaży nieopakowanego mięsa wołowego były przedstawione odpowiednie informacje konsumentowi ostatecznemu. Zakwestionowano 4 partie mięsa.

Pod kątem aktualności terminów przydatności do spożycia sprawdzono ogółem 76 partii, nie stwierdzając, aby oferowano do sprzedaży produkty po upływie terminu przydatności do spożycia.

We wszystkich kontrolowanych placówkach warunki i sposób przechowywania mięsa były zgodne  z obowiązującymi przepisami i zaleceniami producentów.

Sprawdzono rzetelność obsługi konsumentów poprzez dokonanie zakupów kontrolnych w trzech z kontrolowanych placówek, nie stwierdzając w tym zakresie nieprawidłowości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane