IH zbadała hipermarkety i sklepy monopolowe pod względem jakości i oznakowania alkoholi

Autor: dlahandlu.pl 14 kwietnia 2011 10:09

IH zbadała hipermarkety i sklepy monopolowe pod względem jakości i oznakowania alkoholi

Inspekcja Handlowa w Katowicach opublikowała raport z kontroli jakości i prawidłowości oznakowania wyrobów spirytusowych. Ogółem zbadano 93 partie towarów a zakwestionowano 7 partii - co stanowi 8 proc. ilości skontrolowanych partii.

Przeprowadzono ogółem 9 kontroli: w 4 sklepach sieci handlowych, tj. :w hipermarkecie „real,'' w Zabrzu, sklepie S.D.H. „Sezam" w Częstochowie, sklepie „Delikatesy Centrum" w Chorzowie oraz hipermarkecie „Tesco" w Katowicach i w 5 pozostałych sklepach detalicznych (sklepie monopolowym w Częstochowie, spożywczo-monopolowym w Częstochowie, sklepie „Meta" w Bielsku-Białej, sklepie monopolowym „Ararat" w Bielsku-Białej oraz sklepie spożywczym w Tychach).

Stwierdzone nieprawidłowości dotyczyły: niewłaściwego oznakowania towarów oraz -nieaktualnych orzeczeń lekarskich do celów sanitarno - epidemiologicznych.

Ogółem zbadano 93 partie towarów a zakwestionowano 7 partii - co stanowi 8 proc. ilości skontrolowanych partii.

Nieprawidłowości w znakowaniu stwierdzono w przypadku 7 partii z 93 zbadanych, co stanowi 8 proc. skontrolowanych partii. Należy zaznaczyć, iż nieprawidłowości te nie były na tyle istotne, aby utrudniały konsumentowi korzystanie z produktu i wynikały głównie z nieznajomości obowiązujących przepisów oraz błędnego tłumaczenia etykiet.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11170

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane