IJHARS: Pogorszyła się jakość mrożonek

Autor: portalspozywczy.pl 4 lutego 2011 09:43

IJHARS: Pogorszyła się jakość mrożonek

Kontrola przeprowadzona przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych wykazała znaczącą liczbę nieprawidłowości w produkcji mrożonek. Deklaracji jakościowych w zakresie parametrów fizykochemicznych nie spełniało 27 proc. partii. Nieprawidłowe oznakowanie stwierdzono w przypadku 32 proc. partii.

Jak wskazuje IJHARS, brak zgodności jakości produktu finalnego z deklaracją producenta najczęściej wynikał z użycia innej niż określono w dokumentach ilości poszczególnych składników w produkcie gotowym. W takim przypadku, konsument otrzymuje produkt o składzie różnym od deklarowanego.

Wyniki kontroli w zakresie znakowania mrożonek świadczą również o zaniedbaniach w zakresie zawartości poszczególnych składników. Podawanie składników wykorzystanych do produkcji środka spożywczego w nieprawidłowej kolejności, brak określenia "w różnych proporcjach" w przypadku mieszanek, w których żaden ze składników nie występuje w ilości dominującej, brak ilościowej zawartości składnika lub składników podkreślonych w oznakowaniu oraz szereg innych nieprawidłowości mogą w znaczący sposób wprowadzić konsumenta w błąd.

Porównując wyniki przedmiotowej kontroli z poprzednią kontrolą tego asortymentu, przeprowadzoną przez Inspekcję JHARS w 2009 roku, można zauważyć wzrost nieprawidłowości w zakresie spełniania wymagań określonych w deklaracji o 13 punktów procentowych, a w zakresie znakowania o 14 punktów procentowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ela 2011-05-17 08:24:15

  niezmiennie od kilku lat kupuję POLTINO i jestem zadowolona :)

 • obiektywna konsumentka 2011-02-07 09:02:03

  a jakie zastrzeżenia ma "konsumentka" do : Frosty, Bonduelle'a, Chłodni Olsztyn, Iglotexu, etc., etc.

  na czym ta lipa polega????

 • konsumentka 2011-02-04 10:22:34

  najlepsze mrożonki pochodzą z zakładu ADMAT .Potem HORTEX.reszta to lipa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11272

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane