PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Indeks biznesu PKPP Lewiatan znowu w dół

Autor: PKPP Lewiatan 13 grudnia 2011 10:00

W listopadzie br. spadł Indeks Biznesu PKPP Lewiatan - roczny o dwa punkty do 46 pkt, a kwartalny o trzy punkty do 45 pkt. To najniższy poziom od początku roku, co oznacza oczekiwanie osłabienia koniunktury w ostatnim kwartale.

Wynika to z rosnącej niepewności rozwoju sytuacji gospodarczej na świecie w związku kryzysem zadłużeniowym w strefie euro, ale także z obserwowanego już osłabienia dynamiki popytu wewnętrznego. Wprawdzie ostatnie dane dotyczące dynamiki sprzedaży detalicznej, produkcji sprzedanej przemysłu, czy dynamiki inwestycji jeszcze nie wyglądają pesymistycznie, to jednak mamy wyraźny spadkowy trend spożycia ogółem w ostatnim kwartale, a obecnie znaczne spowolnienie wzrostu w budownictwie oraz wyhamowanie dynamiki eksportu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2011-12-13 14:45:10

    Lewiatan ma dobre promocje. kapusta kiszoma po 1zł z groszam,( w Tesco 3zł za kg w wiaderku). Mąka tortowa po 1,29 (Szczepanki),margaryna Palma z murzynkien po 1,69zł. Warto się zaopatrzyć.Przecież nie dam za mąkę więcej niz 1,50zł. Chyba będe cześciej tam zaglądać , bo mam niedaleko.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane