Inspekcja Handlowa skontrolowała przetwory rybne w sieciach handlowych na Pomorzu

Autor: Pomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Gdańsku 8 lutego 2012 09:30

Pomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Gdańsku poinformował o wynikach kontroli jakości handlowej i prawidłowości oznakowania ryb i przetworów rybnych oferowanych pod marką własną sieci handlowych przeprowadzonych na terenie województwa pomorskiego w IV kwartale 2011 roku.

Kontrolą na terenie województwa pomorskiego objęto 6 sklepów sieci handlowych, stwierdzono nieprawidłowości w 4 placówkach (67 proc.). Ogółem skontrolowano 35 partii przetworów rybnych i ryb o wartości 5164 zł, z czego zakwestionowano 6 partii /17,1 proc./ o wartości 1048zł.

Badaniom organoleptycznym i fizykochemicznym w laboratorium kontrolno-analitycznym poddano 16 partii ryb i przetworów rybnych o wartości 2618 zł - próbki pobrano w 5 sklepach. Zakwestionowano w 4 placówkach ogółem 6 partii /37,5%/ o wartości 1048 zł, i tak:

Sprawdzono także prawidłowość oznakowania 35 partii ryb i przetworów rybnych w opakowaniach jednostkowych o wartości 5164 zł, w tym 1 partię przetworów innych /paluszki rybne panierowane, mrożone/ - wyrobów nie kwestionowano.

W ofercie sprzedaży kontrolowanych placówek nie stwierdzono produktów rybołówstwa z ryb trujących pochodzących z rodzin. Wszyscy przedsiębiorcy posiadali dowody dostaw identyfikujące dostawców ocenianych produktów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11189

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane