PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Inspekcja Handlowa skontrolowała sklepy na stacjach paliw

Autor: dlahandlu.pl 11 maja 2011 11:00

Inspekcja Handlowa w Białystoku skontrolowała detaliczne i gastronomiczne punkty sprzedaży na stacjach paliw. Nieprawidłowości ujawniono w 8 placówkach, co stanowi 62 proc. objętych kontrolą. Dwie z nich sprzedawały przeterminowaną żywność.

Inspektorat przeprowadził kontrolę 13 placówek handlowych zlokalizowane na stacjach paliw.

Wykryte nieprawidłowości dotyczyły: oferowaniu klientom przeterminowanych środków spożywczych - w 2 placówkach; posiadaniu surowców do produkcji potraw po upływie dat minimalnej trwałości i terminów przydatności do spożycia - w 1 placówce; naruszeniu przepisów dotyczących uwidaczniania informacji o cenach w tym oznaczania produktów ceną bezpośrednio na opakowaniu - w 6 placówkach oraz posługiwaniu się wagą elektroniczną z nieaktualną cechą legalizacji - w 1 placówce.

Łącznie sprawdzono przestrzeganie terminów przydatności do spożycia170 partii środków spożywczych, zakwestionowano 9 partii, co stanowi 5,3 proc. zbadanych.

Inspekcja nałożyła 5 grzywien w formie mandatów karnych oraz wydała 7 żądań mających na celu usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane