PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Jaja droższe na Wielkanoc

Autor: Express Ilustrowany 1 kwietnia 2009 10:58

Łodzianom przyjdzie sporo zapłacić za jaja na Wielkanoc. Zdrożały o 4-10 groszy za sztukę, w zależności od wielkości - podaje Express Ilustrowany.

- W ciągu półtora tygodnia cena zmieniała się kilka razy, rosła o dwa, trzy grosze mówi Krzysztof Skrobiewski, sprzedawca na Górniaku. - Najmniejsze, które były po 18 groszy, teraz są po 28 gr, średnie kosztowały 32 grosze, a teraz 40 gr, największe były po 38 groszy, teraz są po 46 gr. - U mnie ceny z ubiegłorocznych świąt wielkanocnych utrzymały się do początku tego roku - mówi inny sprzedawca. - Potem jajka, które były po 36 groszy, zdrożały do 40 groszy, te po 32 grosze kosztują teraz 38 gr, a te po 42 grosze - 46 groszy. Zrezygnowałem ze sprzedaży tych najmniejszych, które były po 24 grosze, a są po 34 grosze. Po takiej cenie nikt by ich u mnie nie kupił.

Tuż przed Wielkanocą jaja mogą zdrożeć jeszcze o 2, 3 grosze. Producenci twierdzą, że muszą podnosić ceny, bo wzrosły koszty utrzymania kurników. Poza tym opłaca im się eksportować jaja na Zachód, głównie do Niemiec, gdzie sprzedają je z większym zyskiem niż w kraju.

Przed świętami duże wzięcie mają jaja o białych skorupkach (kosztują 40 groszy). Przeznacza się je na pisanki. Poszukiwane są także takie z dwoma żółtkami (cena 50 groszy). Są większe, a po ugotowaniu na twardo i przekrojeniu stanowią ciekawą dekorację świątecznego stołu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane