PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

KBC Securities: W 2010 r. w sektorze detalicznym zarobki spółek wzrosną o 43 proc.

Autor: Puls Biznesu 17 lutego 2010 08:56

KBC Securities: W 2010 r. w sektorze detalicznym zarobki spółek wzrosną o 43 proc.

Kamil Szlaga, analityk KBC Securities przewiduje, że sektor detaliczny będzie korzystał z silnego odbicia w popycie konsumenckim w przyszłym roku. Szacuje, że zarobki całego sektora wzrosną w 2010 r. o 42 proc. rok do roku, a w 2011 o 35 proc. Rynek FMCG będzie, jego zdaniem, rósł w tym roku o około 6 proc., czyli w podobnym tempie jak w ubiegłym - informuje Puls Biznesu.

- W ubiegłym roku wzrost był jednak wywołany głównie wzrostem cen żywności. W tym roku spodziewamy się, że presja inflacyjna będzie mniejsza, a rynek będzie rósł dzięki malejącemu bezrobociu i rosnącym pensjom - podkreśla cytowany przez gazetę Kamil Szlaga.

Pierwsze półrocze nie będzie rewelacyjne pod względem wzrostu sprzedaży spółek detalicznych, poprawy popytu należy się spodziewać w drugim półroczu, a zdecydowanego odbicia - w 2011 r. - czytamy w Pulsie Biznesu.
Zdaniem analityków KBC Securities, spółką godną w tej chwili największej uwagi jest Eurocash, który ich zdaniem będzie utrzymywał wysoką dynamikę wzrostu i zwiększał udziały w rynku - podaje dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9726

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane