Kilogram cukru może kosztować nawet 7 zł

Autor: Fakt 28 lutego 2011 14:15

Kilogram cukru może kosztować nawet 7 zł

Jeszcze tydzień temu cena cukru wynosiła 4 zł. Dziś w niektórych małych sklepach w Łodzi przekracza już 5 złotych. A to dopiero początek drożyzny, bo ceny cukru na światowych rynkach jak oszalałe szybują w górę i końca podwyżek nie widać - pisze Fakt.

Jak mówi w rozmowie z Faktem Wojciech Mojzesowicz, były minister rolnictwa, cukru na rynku zaczyna brakować, dlatego jego ceny tak gwałtownie rosną. Jeśli spełnią się czarne prognozy, za kilka miesięcy za kilogram cukru możemy zapłacić nawet 7 złotych. Eksperci wskazują trzy przyczyny. Pierwsza, to klęski żywiołowe, które nawiedziły ogromne regiony świata. Druga przyczyna, to niepokoje w Afryce i krajach arabskich, co zawsze przekłada się na skokowy wzrost cen żywności. Jest też jednak i trzecia przyczyna, choć Polska może produkować więcej cukru i łagodzić w ten sposób wzrost cen, nie możemy tego robić, bo ciążą na nas unijne limity produkcji.
Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zygggg 2011-03-12 09:15:09

  Faktycznie Marto - daje to takie oszczędności, Ty bohaterko rodzinnego budźetu - jak prąd zdrożeje to pozostaje tylko siku po ciemku :)

 • Buczek 2011-03-12 00:16:55

  @zibi - stonka buraczana o tej porze? zacząć trzeba od tego, ze buraki nie są jeszcze nawet posiane, więc na czym ta stonka ma żerować?

  Jakieś herezje...

 • kuna 2011-03-10 18:42:04

  Unia to ZSRR-bis, proponuję od razu zdjąć maski i zrobić cukier na kartki. Niech ludzie wiedzą, w co wdepnęli. Jeszcze zdrożeje energia, wtedy Marta będzie bawiła się z dzieckiem po ciemku ale z niesłąbnącym optymizmem, wymyśli sobie, że będzie oszczędzać środowisko naturalne itd, żałosne.

ZOBACZ WSZYSTKIE (8)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11051

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane