PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Koniunktura w handlu detalicznym oceniana negatywnie

Autor: www.dlahandlu.pl 20 kwietnia 2012 14:18

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w kwietniu oceniany mniej negatywnie niż w marcu, ale gorzej niż w analogicznym miesiącu poprzednich dwóch lat.

 Oceny dotyczące bieżącej sprzedaży są mniej pesymistyczne niż w ubiegłym miesiącu, natomiast prognozy w tym zakresie są
nieco bardziej pozytywne od formułowanych w marcu. Zmniejszają się trudności w bieżącym regulowaniu zobowiązań finansowych, również przewidywania w tym zakresie są mniej pesymistyczne. Jednostki przewidują wzrost cen w skali podobnej jak przed miesiącem.

W poszczególnych klasach wielkości i branżach handlowych oceny koniunktury są zróżnicowane. W podziale na klasy wielkości najbardziej negatywnie koniunkturę oceniają jednostki najmniejsze (o liczbie pracujących do 49 osób), natomiast pozytywnie - jedynie przedsiębiorstwa duże (o liczbie pracujących 250 i więcej osób). Pośród branż pozytywnie koniunkturę oceniają jedynie przedstawiciele branży włókno, odzież, obuwie (plus 2 - spadek o 3 punkty). Pozostałe branże oceniają koniunkturę negatywnie: artykuły gospodarstwa domowego ogółem (minus 8 - spadek o 1 punkt), żywnościowa (minus 5 - wzrost o 2 punkty) oraz pojazdy samochodowe (minus 3 - wzrost o 2 punkty).
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11415

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane