PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Koniunktura w handlu detalicznym oceniana pozytywnie

Autor: GUS, dlahandlu.pl 20 maja 2011 14:54

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w maju na poziomie plus 2 (w kwietniu plus 3). Poprawę koniunktury sygnalizuje 19 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 17 proc. (przed miesiącem odpowiednio 20 proc. i 17 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie - podał GUS.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w maju oceniany pozytywnie, podobnie jak w kwietniu i przed rokiem. Przedsiębiorcy oceniają bieżącą sprzedaż pozytywnie i lepiej niż w kwietniu. Prognozy w tym zakresie są korzystne, ale ostrożniejsze od przewidywań sprzed miesiąca. Jednostki odczuwają w kwietniu trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych,
prognozy w tym zakresie są pesymistyczne.

Jak czytamy w opracowaniu, przedsiębiorcy oceniają bieżącą sprzedaż nieznacznie pozytywnie i lepiej niż w kwietniu. Prognozy w tym zakresie są korzystne, ale ostrożniejsze niż przewidywano przed miesiącem. Jednostki odczuwają w kwietniu trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych, prognozy w tym zakresie są też pesymistyczne. Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów, mimo to dostawcy sygnalizują stabilizację ilości zamawianych towarów. Przedsiębiorcy w najbliższych miesiącach przewidują utrzymanie stanu zatrudnienia. Jednostki sygnalizują wolniejszy niż w kwietniu wzrost bieżących i przyszłych cen towarów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane