PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Koniunktura w handlu oceniana negatywnie, zwiększają się trudności w regulowaniu zobowiązań

Autor: GUS, www.dlahandlu.pl 23 lutego 2012 10:24

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w lutym na poziomie minus 9 (w styczniu było to minus 10). Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 24 proc. (w grudniu odpowiednio 14 proc. i 24 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie - wynika z najmowszych danych GUS-u.

Oceny dotyczące bieżącej sprzedaży są bardziej pesymistyczne od zgłaszanych w ubiegłym miesiącu, przy mniej negatywnych prognozach w tym zakresie. Zwiększają się trudności w bieżącym regulowaniu zobowiązań finansowych, przewidywania wskazują na możliwość nieznacznego zmniejszenia problemów w tym zakresie. Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów. Mimo to przedsiębiorcy planują mniej znaczące niż przewidywano przed miesiącem ograniczanie ilości towarów zamawianych u dostawców.

Przedstawiciele wszystkich klas wielkości odnotowują spadek sprzedaży, w szczególności jednostki najmniejsze (o liczbie pracujących do 49 osób). Również najbardziej negatywne prognozy formułują przedstawiciele jednostek najmniejszych. Dyrektorzy jednostek dużych (o liczbie pracujących 250 i więcej osób) nie przewidują zmian wielkości sprzedaży.

Przedstawiciele wszystkich klas wielkości sygnalizują nadmiar zapasów towarów, największy w jednostkach
średnich i dużych (o liczbie pracujących 50 i więcej osób).

Zmniejszenie zatrudnienia w najbliższych trzech miesiącach zapowiadane jest przez przedstawicieli wszystkich klas wielkości, w szczególności jednostek małych i średnich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane