PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Koniunktury w handlu detalicznym oceniana negatywnie

Autor: GUS 22 listopada 2011 14:58

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w listopadzie na poziomie minus 3 (w październiku minus 2). Poprawę koniunktury sygnalizuje 17% badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 20% (w październiku odpowiednio 17% i 19%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Oceny dotyczące bieżącej sprzedaży są nieco mniej pesymistyczne niż w ubiegłym miesiącu. Prognozy w tym zakresie są nieznacznie pozytywne, zbliżone do przewidywań z października. Utrzymują się negatywne oceny bieżące i prognozy dotyczące regulowania zobowiązań finansowych. Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów. W konsekwencji przedsiębiorcy przewidują nadal ograniczanie ilości towarów
zamawianych u dostawców. Zapowiadane są dalsze redukcje zatrudnienia. Jednostki sygnalizują szybszy niż w październiku wzrost cen bieżących i przyszłych.

W poszczególnych klasach wielkości i branżach handlowych oceny koniunktury są zróżnicowane. W podziale na klasy wielkości pozytywnie koniunkturę oceniają jedynie przedsiębiorstwa duże (o liczbie pracujących 250 i więcej osób), natomiast najbardziej negatywnie - jednostki małe (o liczbie pracujących do 49 osób). Wśród branż pozytywne oceny koniunktury formułują przedstawiciele branż artykuły gospodarstwa
domowego ogółem (plus 12 - tak jak przed miesiącem) oraz włókno, odzież, obuwie (plus 4 - spadek o 1 punkt). Negatywnie koniunkturę oceniają przedsiębiorcy z branż żywnościowej (minus 5 - spadek o 1 punkt) i pojazdy samochodowe (minus 4 - spadek o 1 punkt).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11419

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane