Konsumenci będą częściej sięgać po ekologiczne produkty mleczarskie

Autor: Praska Giełda Spożywcza 14 maja 2012 11:17

Piotr Urbaniak, kierownik hali w hurtowni Marpol na Praskiej Giełdzie Spożywczej przyznaje, że produkty mleczarskie niszowe, ekologiczne, w obliczu kryzysu cieszą się mniejszym powodzeniem. Klienci raczej skupiają się na podstawowych produktach, jak margaryna, ser, czy mleko. Jednak po okresie gorszej koniunktury na rynku, produkty te powinny powrócić do łask, gdyż świadomość żywieniowa Polaków wzrasta.

- Klienci mają świadomość wartości produktów zdrowych i jak tylko mają pieniądze, kupują produkty najmniej przetworzone i naturalne. We wszystkich kategoriach spożywczych, także nabiałowych, to co posiada jak najmniej składników konserwujących i ma krótszą datę przydatności jest w świadomości klientów zdrowe i chętnie po takie produkty sięgają - mówi Piotr Urbaniak.

Zainteresowanie produktami tradycyjnymi jest większe w dużych aglomeracjach miejskich, jak Warszawa. Dlatego nie dziwi obecność takich produktów na Praskiej Giełdzie Spożywczej. Tym bardziej, że na tym rynku hurtowym można zaprezentować produkty zarówno klientom detalicznym jak i mini hurtowniom.

Piotr Urbaniak przyznaje, że kilka lat temu na Praskiej Giełdzie Spożywczej można było znaleźć więcej produktów tradycyjnych. - Hurtownie chętniej przyjmowały produkty z małych mleczarni. Jednak nie sprzedawały się one w takiej ilości, jak zwykłe produkty mleczne, dlatego hurtownie musiały ograniczyć swój asortyment, aby lepiej gospodarować półkami - tłumaczy.
Dlaczego tak się stało? Problemem jest cena. Za wysoką jakość trzeba bowiem zapłacić. Tymczasem, producenci nie mogą pozwolić sobie na często wysokie nakłady marketingowe, potrzebne by wypromować swój produkt. - Potrzeba dużo pracy aby taki produkt wprowadzić na rynek i przekonać do niego klientów. Oznacza to także nakłady finansowe, bo należałoby robić pokazy, degustacje wyrobów - tłumaczy Zofia Just z OSM Czarnków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane