REKLAMA
REKLAMA

Lekkerland Polska zarobił dzięki sprzedaży papierosów

Autor: portalspozywczy.pl 4 maja 2009 12:37

Polskia spółka, międzynarodowego koncernu hurtowego Lekkerland AG & Co. KG osiągnęła w 2008 roku sprzedaż w wysokości 767 mln euro, co oznacza wzrost o 14,8 proc. w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to przychody ze sprzedaży wyniosły 668 mln euro. Firma nie podała informacji na temat wygenerowanego zysku za 2008 r.

REKLAMA

Do wzrostu sprzedaży na polskim rynku przyczyniła się szczególnie wyższa sprzedaż produktów tytoniowych. W roku 2008 firma poddała rebrandingowi wszystkie przedpłacone produkty elektroniczne typu prepaid. Są one teraz dostępne pod wspólną nazwą e-va.

Cała grupa Lekkerland AG & Co. KG, zwiększyła w 2008 roku obroty o 3,5 proc. do poziomu 11,6 mln euro.  

Pomimo trudnych warunków rynkowych w obszarze Food / Non Food udało się osiągnąć wzrost sprzedaży w wysokości 3,4 proc. Ten asortyment wykazuje obroty rzędu 1,4 mld euro. W zakresie wyrobów tytoniowych zaobserwowano w Niemczech stabilizację obrotów w wysokości 5,3 mld Euro, czyli na poziomie roku poprzedniego.

Zgodnie z oczekiwaniami spadły prowizje z tytułu electronic value (e-va: konta prepaid sprzedawane w systemie elektronicznym). W porównaniu z rokiem poprzednim obroty z tytułu prowizji spadły w Niemczech o 14,6 proc., czyli do poziomu 70 mln euro, na co miała wpływ wzrastająca konkurencja oraz stale malejące marże.

W Europie Wschodniej (Czechy, Węgry, Rumunia, Polska) dzięki wzrostowi obrotów o 15,2 proc. po raz pierwszy przekroczyła granicę miliarda euro. Wszystkie prowadzące działalność operacyjną przedsiębiorstwa tego segmentu zwiększyły swoje obroty.

Lekkerland zaopatruje w jedenastu krajach europejskich około 134 tys. sklepów przy stacjach paliw, kiosków, magazynów typu convenience, sieci fast food, sklepów z wyrobami tytoniowymi, napojami, domów handlowych, marketów spożywczych, piekarni i stołówek.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA